Salvus: Aries, nové slice of… death?

Otevřít si kavárnu? Ne… Vrátit se do minulosti a propadnout nějakému krutovládci? Taky ne… Aha! Co takhle zemřít a stát se smrtkou? No jasně, to je ono! 

Antagonistka, na scénu!

Nezávislé vývojářské a vydavatelské studio Rosemilk Studio sídlící na Floridě nám přináší svůj prvotní herní počin, nové otome Salvus: Aries. Jak je již v tomto žánru zvykem, na počátku hry máme jedinou možnost, a to vybrat si jméno naší protagonistky. No, vzhledem k informacím, které se nám během hned prvních pár minut hraní nabídnou, jde pravděpodobně spíše o antagonistku… zatím ji tedy nazvěme antihrdinkou! 

Život po smrti

Hra začíná velice slibně, první pohled, který se nám odkryje, jsou stěny naší cely. Nejen, že jsme uvězněná, jsme i odsouzená k trestu smrti. To jsou hned na začátek skvělé výhledy! Po našem stětí se ovšem ocitáme na zvláštním neznámém místě, a naše mysl je jakoby pokrytá mlhou, neschopná plně vnímat okolní vjemy. Naše smysly se nám konečně vrátí v jakési kavárně, kde nás přijde navštívit skupina pěti mužských postav, které mají za úkol nás zasvětit do naší nové reality, tedy do posmrtného života. Nebude to ale žádná procházka růžovým sadem! Jeden anděl a čtyři smrtky dostávají na starost jednu dívku? Ač je nám jakožto hráčům minulost antihrdinky ne zcela jasná, jedno je jisté. Náš smrtelný trest měl velmi dobrý důvod. A ač nebyl náš hřích natolik ukrutný, aby nás po smrti poslal hned do pekel, přímo v nebíčku se také nenacházíme… Chceme-li se dostat do nebe, musíme se z našeho hříchu vykoupit. 

Předpokládaný termín vydání hry je naplánován na první čtvrtletí příštího roku, ale již teď je na Steamu přístupné demo. Spoustu hráčů otome her jistě překvapí, že nastavení nenabízí jiný jazyk kromě angličtiny. A je to tak zcela správně! Jak již bylo zmíněno, studio sídlí na východním pobřeží Spojených států, nejedná se tedy o klasický projekt z per asijských expertů tohoto žánru. Dokáže tato západní verze obstát ve světě asijských otome her? Vzhledem k atraktivnímu grafickému zpracování a tradičnímu anime/manga stylu kresby můžeme říci, že určitě ano! Co se rozuzlení příběhu týče? Na tento rozsudek si budeme muset ještě chvíli počkat.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*